KD121HDFLA015-CTP-Monitor
Intro
  • 12.1 inch 1024x768 monitor display
    full color 16.7M
    supports VGA/HDMI/DP interface ports to Android/Linux/Raspberry PI
Contact Us
Product Specifications
Catagory:Monitor
Size:12.1”
Resolution:1024x768
Interface:HDMI/DP/VGA
Driver:TBD
Viewing Angle:Free V.A
Touch:CTP
Temperature:0℃~50℃
Popularity:★★
Brightness:850 nits
Dimension:294.50*233.00*44.00
Active Area:247.00*185.50
英文口号三句 删除永不停产.jpg
2. Part No.: KD121HDFLA015-CTP-Monitor
3. Size.: 12.1 inch
4. Compatible part No.: --
5. With touch panel or not: Yes
6. Touch type: Capacitive Touch
7. Display type: TFT
8. Display colors: 16.7M
9. Color gamut: 68.53%
10. Response time: 13ms
11. Resolution (pixels): 1024x768
12. Pixel pitch: 0.2412(H)*0.2415(V)
13. Viewing direction: Free V.A
14. Driver IC: --
15. Display mode: Normally black
16. Overall size: 294.50*233.00*44.00mm
17. Viewing area: --
18. Active area: 247.00*185.50mm
19. Luminance: 850cd/m²
20. Contrast: 1000∶1
21. Interface type: VGA/HDMI/DP
22. Touch interface: USB-B
23. Touch mode: Five points
24. Connecting type: plugging type
25. Input voltage: 3.3V
26. Operating temperature range: 0℃~+50℃
27. Storage temperature range: -20℃~+60℃
28. Compliant: RoHS
29. Certification of registration: ISO9001, ISO13485, ISO14001, IATF16949
英文官网-产品图片.jpg
PIC 1:The photo of the working LCD Module
PIC 2:The photo of the non-working LCD Module
PIC 3:The photo of the back of LCD Module
PIC 4:Outline dimension
结构图带logo.jpg
More Detailed Pictures:
细节图 1 带logo.jpg
细节图 2 带logo.jpg
演示文稿1_01.jpg
惠州厂房1.jpg
Construction of a New Production Base in Huizhou City
16800 square meters in total.
惠州厂房2.jpg
Huizhou Factory of Startek
车间1.jpg
Company Profile
Equipment
车间2.jpg
07 问题.jpg
1. How to understand Stock for Sale.
Appropriate stock is a very good support for the customer’s sampling and trial production demand.
2. How to understand No MOQ?
However, if the quantity is small, the price will be higher.
▲ 3. How to understand in Full Range.
▲ 4. Will Startek go bankrupted?
Answer:Startek will never go bankrupted.
We have a good cash reserve which can cover 10 years’expense in the condition of 0 order.
We have a strong mind of strategy, we have 5 years’ plan, 10 years’plan and 50 years’ plan.
 5. How does Startek guarantee the quality?
 6. Why are Startek’s products higher in price?
 7. How long can we expect the samples?
Answer: Immediately in most of the cases.
Q&A.jpg
Product Catalog:  Tips, Click the Part No. and see the details
0.91” 0.95” 0.96” 1.0” 1.1” 1.3” 1.33” 1.4” 1.44” 1.5” 1.54” 1.6” 1.7” 1.75” 1.77” 1.78” 1.8” 1.88” 1.9” 1.96” 2.0” 2.02” 2.06” 2.1” 2.13” 2.2” 2.3” 2.4” 2.47” 2.5” 2.6” 2.7” 2.8” 2.9” 3.0” 3.1” 3.2” 3.4” 3.5” 3.6” 3.7” 3.8” 3.9” 3.92” 4.0” 4.1” 4.2” 4.3” 4.5” 4.7” 4.97” 5.0” 5.5” 5.6” 5.7” 5.8” 5.9” 6.0” 6.2” 6.4” 6.5” 6.6” 6.67” 6.7” 6.8” 7.0” 7.3” 7.36” 7.5” 7.8” 7.84” 8.0” 8.6” 8.9” 9.0” 9.7” 9.8” 10.0” 10.1” 10.3” 10.4” 11.2” 11.6” 12.1” 12.2” 12.3” 12.8” 13.0” 13.3” 13.5” 13.9” 14.0” 14.2” 14.5” 15.0” 15.1” 15.6” 16.7” 17.0” 18.5” 19.0” 20.8” 21.0” 21.5” 23.0” 23.6” 23.8” 24.0” 26.0” 27.0” 28.0” 31.2” 31.5” 32.0” 34.0” 42.5” 43.0” 49.0” 55.0” 64.5”